Havuz Yalanlarında Bugün 1 (Yeni Akit, Sabah)

Web sitemizde yeni başladığımız bir uygulamayla, her gün Milletvekilimiz Eren Erdem’e yönelik iftira haberleri bu bölümde teşhir edeceğiz. “Havuz Yalanlarında Bugün” başlıklı bu dizi, yalan haber sayısınca devam edecek. Bugün ilk bölümümüzü ilgilerinize sunuyoruz.

SABAH VE AKİT’İN YALAN HABERİ

HABERİN METNİ;

“Sabah gazetesinin haberine göre Türkiye karşıtı, PKK ve FETÖ yanlısı haberlerin kaynağı olarak oklar CHP’li milletvekillerini işaret ediyor. Deniz Yücel’in ve Alman basınının iftira amacıyla kullandığı haberlerde hep, CHP milletvekilleri Enis Berberoğlu, Eren Erdem, Barış Yarkadaş’ın adı geçiyor.

CHP’Lİ 3 İSİM ÖNE ÇIKIYOR

Frankfurter Allgemeine Zeitung’un haberinde, Berberoğlu’nun Ankara’da Alman gazetecilerle bir araya gelip, “Deniz Yücel nerede? Kendisine ulaşamıyorum” dediği belirtiliyor. Berberoğlu’nun yanı sıra bilgi verenlerin başında diğer Erdem ve Yarkadaş geliyor. Erdem Türkiye’ye “DEAŞ’a yardım ediyor”, “DEAŞ petrolünü alıyor” iftiralarında önemli rol oynuyor.”

Haberin linki: http://www.yeniakit.com.tr/haber/alman-ajani-pkkli-deniz-yucele-bilgiler-chpden-285889.html

>>İŞİN ASLI

Gördüğünüz gibi, haberde “Eren Erdem’in” adı geçiyor derken, adının nerede geçtiğine dair hiçbir DELİL ve BELGE sunulmamış. Bu haber yazma mantığına göre, her nerede geçiyorsa o adlar, orada Recep Tayyip Erdoğan’ın da adı geçebilir. İşin aslı ise; Eren Erdem, gazeteci Deniz Yücel ile ne yüz yüze ne de telefonla hiç görüşmemiştir. Savcılar Eren Erdem’in telefonunun HTS kayıtlarını incelerlerse telefonla hiçbir görüşme yapmadığını göreceklerdir.

Ne kadar kolay değil mi yalan söylemek. “Eren Erdem’in adı geçiyor.” Nerede? Belli değil…

Bu uygulama sürekli devam edecek. Havuz medyası yalana devam ettiği sürece.

Hukuk Birimi

Yoruma Cevap Yaz